סרט יוצא דופן ונפלא למי שרוצה לדמיין את המקום הזה אחרת, למי שרוצה לצפות בעבודת במאי פוליטית בלי התנצלויות, אמפטית, מלאת רגש ואחוות אדם ועולם. יצירה המחויבת לאמנציפציית האדם, לנאורות, סולידריות אנושית ואחיות האדם.

ערן טורבינר שוב מזכיר לנו בצער כמה חסר לנו אנשי יצירה וקולנוע שחושבים ומעיזים להיות אחרת, ולהיות אפילו אחרים. אחרת ומחויבים, פוליטיים ומלאיי חיבה אנושית וברוח הנאורות, אל מול עידן של קולנוע נמוך ומנמיך, עידן של חרושת התרבות אשר ימי הברברים יכולים להיזכר בערגה, למי שתרבות ואמנות, פוליטיקה ומעורבות חברתית (גילוי נאות יזכיר את ידידותי לטורבינר מימי "צדק חברתי" של שלהי האלף השני) עדיין מסמלים תקווה, וסולידריות אנושית וחברית.

ספרון בעל חומר רלבנטי ומרחיב עם ההוצאה של הסרט.

את הסרט של ערן (לא פחות מסרטו הנפלא על השמאל החדש הרדיקלי הישראלי "מצפן" שמאז לא היה לנו במחוזותינו ארגון פורץ דרך כזה, וכן סרטו המוסף על הבריגדה היהודית במלחמת האזרחים בספרד: "מדריד לפני חניתה") לא יכולתי להפסיק לראות. חזרתי שוב ושוב על רגעי קסם מרגשים של גיבוריו האלמוניים שטורבינר נותן להם לא רק שם, אלא הרבה יותר מזה, הוא ניתן להם כבוד שכה מגיע להם, מקום של נצח ותהילה תחת שמי המזרח התיכון האלים הזה.

עם ה'בונדאים: התנועה ויצירתו הפילמאית של ערו טורבינר עולם אחר חדש ניתן לדמיין!

שאפו!!!

2 מחשבות על “Bunda'im ה'בונדאים' ב-YouTube

  1. היכן הסרט מוקרן?

    בתאריך 11 בספט׳ 2019 14:38,‏ "האופק האוטופי" כתב:

    > iftach starik posted: "https://youtu.be/3bE6uhKxmYU סרט יוצא דופן ונפלא > למי שרוצה לדמיין את המקום הזה אחרת, למי שרוצה לצפות בעבודת במאי פוליטית בלי > התנצלויות, אמפטית, מלאת רגש ואחוות אדם ועולם. יצירה המחויבת לאמנציפציית > האדם, לנאורות, סולידריות אנושית ואחיות האדם. ערן טורבינר" >

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s