יופי של זיכרון. ואני יכול להעיד. גם עשור אח"כ נשארו רקושטים מאותה שאלה טורדנית בחדר האחורי של מועדון צוותא בקולוקוויום של האגודה לחקר מרקס והסוציאליזם (כן היה כאן דבר כזה וגם יצאו חוברות וקבצים מלאי מחשבה): "סוציאליזם ריכוזי או קפיטליזם ממלכתי?".
וב-1 במאי 1988, דומני, הצנטרליזם הדמוקרטי של מק"י הוריד לשס"י כרזה חתרנית במיוחד: "להעמקת הדמוקרטיה במדינות שמוגר בהן ההון" היתה אמירה שסובלנות של שמאל סובייטי לא יכול היה להכיל. את העלבון ואת הטמטמת ההיא היה קשה להכיל. ואף אחד אז לא העלה על דעתו, זמן קצר אח"כ כי המדינות הטוטאריטאריות הללו ימוגרו וישלחו לפח הזבל של ההיסטוריה. ממש כפי שהרברט מרקוזה, מוקדם לפי כולם, ידע יפה להבחן את טבען כבר בתחילת ה70. ועדיין ישנם טיפשים שיזכירו לנו מה קרה ל"מדינות הסוציאליסטיות" הללו, כאלו לא ראינו כבר אז כמה הפארסה הסובייטית היא ערומה וכוזבת ונשאר רק לספור את ימיה.

3 מחשבות על “"להעמקת הדמוקרטיה במדינות שמוכר בהן ההון"

 1. Hello Iftach, we are in Sweden right now and read the biography of Hilma af Klint. One of her voices has the name "Amaliel". Could you please write me the meaning of this name? All your mails i cannot understand because of the Hebrew signs. The Christians celebrate Pentecosta (Pfingsten) in this weekend. Best for you from Wulf

 2. Lieber wulf, wann bin ich richtig verstanden das Wort kann sein auf Häbreisch ist עמליאל
  Bedeutung
  עמלי
  Meine Arbeit mit heiligen konotatzion wie
  Service oder Gottesdienst
  לאל
  Bedeutung
  Zum Gutt

  Ich würde in Berlin in July und hoffe wir treffen uns. Willst du in Israel reisen, ich bin OK jetzt und denke wir werden gutes Zeit.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s